Σάββατο 6 Ιουλίου 2024

Δομινικανή Δημοκρατία-Κροατία 77-80: Πέρασαν οι Κροάτες και παίζουν με την Εθνική μας

Σάββατο, 6 Ιουλίου, 2024

Η Κροατία πήρε την πρόκριση στον τελικό του Προολυμπιακού τουρνουά, καθώς επιβλήθηκε με 80-77 της Δομινικανής Δημοκρατίας. Είχε την ευκαιρία να στείλει το ματς στην παράταση ο Ντουάρτε όμως το σουτ που επιχείρησε μπήκε και βγήκε…

Η Κροατία επιβλήθηκε με 80-77 σε μία άνευ προηγουμένου «μάχη» που έγινε με την Δομινικανή Δημοκρατία και προκρίθηκε στον τελικό του Προολυμπιακού τουρνουά, εκεί όπου θα παίξει με την Εθνική Ελλάδας με φόντο το εισιτήριο για τους Ολυμπιακούς Αγώνες του Παρισιού.

Η τύχη χαμογέλασε στους Κροάτες, καθώς στην τελευταία επίθεση ο Ντουάρτε εκτέλεσε με ταμπλό για τρεις πόντους με την μπάλα να του παίζει περίεργο παιχνίδι και να καταλήγει εκτός καλαθιού. Το σουτ αυτό θα έστελνε το ματς στην παράταση.